Hrať hry E-učebnice.sk e-učebnice
Tvorba www stránok, e-learning, foto a fotenie.

Návrh a tvorba www stránky - web s prehľadom

Problematika tvorby webu je veľmi rozsiahla a zložitá. Nechceme Vás preto zbytočne zaťažovať odbornými pojmami a podrobným vysvetľovaním oblasti tvorby www stránky, preto Vám aspoň v stručnosti predstavíme zásady tvorby www stránky s ktorými sa stotožňujeme a podľa ktorých navrhneme Vášu www stránku a Váš web.

Radi by sme Vás upozornili aj na skutočnosť, že Vaše www stránky vytvoríme s využitím sady programov Adobe Creative Suite 6 Design & Web Premium, to značí, že web naozaj naprogramujeme a nevyužívame ani jeden z mnohých redakčných systémov na tvorbu webu s ktorými sa dajú vytvoriť www stránky aj bez znalosti programovania. Preto Vám pekné stránky spraví dnes už ktokoľvek, ale na správne navrhnutý web sú potrebné hlbšie znalosti.

Ľudia sa na Vašu www stránku nebudú chodiť pozerať a kochať sa grafikou, ale budú hľadať informácie. Pekný a príjemný web by mal byť len bonusom a nie prvoradým kritériom. Kvalitne spracované texty, prehľadná navigácia, štruktúra a architektúra www stránky sú základom úspešného webu. Nadarmo budete mať krásny web, keď v ňom bude množstvo chýb v HTML kóde (jazyk v ktorom sú písané www stránky) a nebude spĺňať zásady SEO - optimalizácie pre vyhľadávače.

Návrh a tvorba www stránky

Správne vytvorená www stránka by mala mať validný HTML kód www stránok, to znamená, že by mal čo najviac zodpovedať celosvetovej špecifikácii vydanej spoločnosťou W3C a mal by obsahovať, keď už nie žiadne, aspoň čo najmenej chýb. Takýto web Vám vieme vytvoriť, čoho dôkazom je hodnotenie našich najdôležitejších stránok v oblasti validity HTML kódu a SEO. Toto hodnotenie nájdete, keď prejdete na robotíka Welpíka, ktorý sa nachádza na ľavej strane nášho webu.

S nami navrhnutým webom získate všetky potrebné súbory www stránky uložené na Vašom webovom priestore, budete mať nad nimi kontrolu a v budúcnosti môžu byť upravené ktorýmkoľvek programátorom, ktorý vie pracovať so zdrojovým kódom v akomkoľvek programe určenom na tvorbu www stránky.

Tvorba úvodnej www stránky

Na úvodnú www stránku umestnime stručnú a jasnú informáciu o tom, kde sa zákazník nachádza, čo na www stránkach môže nájsť a dôležité marketingové informácie. Samozrejme tu nájde miesto aj prehľadná navigácia, ktorá bude zákazníka sprevádzať celým webom. Dôležitou súčasťou budú aj grafické prvky vhodne začlenené do obsahu www stránky tak, aby ho dopĺňali, ale neodvádzali pozornosť od dôležitejších informácii a neznižovali rýchlosť načítania www stránky. Úvodnou www stránkou aj celým webom bude zákazníka sprevádzať estetika, ľahká použiteľnosť, prehľadnosť a funkčnosť, ktoré sú základom skladaného webu (kombinácia prístupu jednoduchej použiteľnosti a multimediálneho prístupu k tvorbe www stránok).

Tvorba vzhľadu www stránky a textov

Podľa informácii, ktoré potrebujete publikovať na www stránke Vám prispôsobíme vzhľad webu. Nikdy by to nemalo byť naopak, veď Vaše stránky slúžia k prezentácii informácii. To ale neznamená, že Vám nenavrhneme estetické a pekné www stránky. Celý web by mal byť v jednom štýle, nech zákazník hneď vie, že je na Vašej www stránke. Veľmi dôležitá je prehľadnosť, ľahká orientácia, farebnosť vhodná aj pre hendekepovaných ľudí (slabší zrak), primeraná veľkosť a štruktúra textu na www stránke.

Tvorba jednoduchej orientácie na www stránke

Navrhneme Vám veľmi prehľadnú viacúrovňovú podobu navigácie www stránky a jej jednotné umiestnenie na celom webe. Zákazníci sa ľahko jedným klikom cez navigáciu dostanú k hľadanej informácii (produktu alebo službe). Vhodne zvolené a hlavne správne fungujúce odkazy tiež zlepšujú orientáciu na www stránke.

Aktuálnosť a spätná väzba na www stránke

V prípade potreby Vám zabezpečíme pravidelnú aktualizáciu www stránky, aby zákazníci mali najnovšie dôležité informácie. Pre jednoduché kontaktovanie, vložíme na www stránku aj kontaktný formulár.

Optimalizácia www stránky pre vyhľadávače (SEO)

Vášu www stránku navrhneme tak, aby bol priateľský k vyhľadávačom. Toto zahŕňa hlavne správnu voľbu domény, vhodné využitie kľúčových slov, správnu štruktúru a obsah www stránky, vhodne prispôsobené texty, dôležité informácie pre vyhľadávače, hlavne Google, vytvorenie mapy www stránky, pozvanie vyhľadávačov na vytvorený web a v prípade záujmu aj zabezpečenie spätných odkazov na Vaše www stránky.

Návrh a tvorba www stránky


Vášu www stránku radi naprogramujeme bez toho,
aby sme Vás zbytočne zaťažovali hŕbou informácii o tvorbe www stránok,
pre Vás nepotrebných.
Táto stránka zíslala výborné hodnotenia:
optimalizácia pre vyhľadávače
S-rank
validita HTML kódu
Valid XHTML 1.0 Transitional